• Wpisów: 4
  • Średnio co: 1 rok
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 14:53
  • Licznik odwiedzin: 2 057 / 2154 dni
 
lostev
 
Witam
  Chciałabym dzisiaj napisać o tym jak nasze decyzje i styl życia wpływają na nasz stan zdrowia.

  Swój post opieram na lekturze `Jak żyć długo i zdrowo` Michała Tombaka. Należy On do światowej elity specjalistów od naturalnych metod leczenia.

  Każdy z nas posiada trzy rodzaje energii :

1. energię fizyczną, którą czerpiemy z pokarmu

2. energię astralną, którą dziedziczymy od
rodziców

3. energię mentalną otrzymujemy z kosmosu

Te trzy rodzaje energii tworzą wokół naszego ciała biologiczną obwódkę – „aurę”, która determinuje nasz stan fizyczny i psychiczny. Naukowo stwierdzono, że 15 % zdrowia człowiek dziedziczy od rodziców, 15 % mogą zwrócić lekarze a 70 % uzależnione jest od naszego trybu życia.

  Jakie są przyczyny, które niszczą nasze zdrowie?
I. Zaniedbany kręgosłup

II. Nieprawidłowe oddychanie

III. Brak wewnętrznej higieny ciała

IV. Nieprawidłowe odżywianie

V. Brak umiejętności : żyć szczęśliwie

  Temat przy którym chciałabym się dzisiaj zatrzymać to `Brak umiejętności żyć szczęśliwie` ;

  Człowiek jest produktem swojego trybu życia. Innymi słowy mówiąc, wszystko co jest dobre i złe w naszym życiu – to wynik naszego sposobu myślenia, wpływającego na to, co się z nami dzieje.

  Myśl – to produkt energetyczny naszego mózgu i ona bezwarunkowo powróci do nas w naszych sprawach i postępowaniu. Kontrolować swoje zdrowie i życie można kontrolując swoje słowa i myśli. Wszyscy żyjemy myślami – stereotypami. Jeśli myśli są pozytywne, to w życiu zazwyczaj czeka nas wszystko co najlepsze, jeśli dominują myśli negatywne – to i życie staje się nieudane i trudne.

  Jak się okazuje, nasze myśli stanowią nie tylko i naszych powodzeniach i klęskach życiowych, a także odgrywają znaczącą rolę w naszym zdrowiu, wpływając na nie. Na przykład, wiele osób uskarża się na bóle głowy, mięśni szyi i pleców. Jaka jest ich przyczyna? Szyja – symbol miękkości. Ludzie uparci, nie potrafiący pójść na kompromis, którzy są pozbawienie umiejętności spojrzenia na sprawę oczami swojego oponenta, zawsze będą odczuwać bóle głowy, szyi i pleców, dopóki się nie nauczą traktować cudzą opinię z większym zrozumieniem, niż swoją.

  Koniecznie należy zrozumieć, że każda dolegliwość w naszym ciele na nie tylko fizjologiczne, ale również i psychiczne przyczyny.
Jeśli człowiek przyzwyczaił się do krytykowania wszystko i wszystkich, to zaczynają go boleć stawy i mięśnie;  jeśli w człowieku dominuje gniew i nienawiść, to jego organizm jak gdyby się spalał, jest atakowany przez różne infekcje (choroby wątroby) .
Człowiek, który nieustannie ma poczucie winy również cierpi na różnorodne dolegliwości, które pojawiają się w całym ciele.
Nasuwa się  jasny wniosek : należy obowiązkowo pozbyć się negatywnych myśli, wtedy kiedy jeszcze jesteśmy zdrowi. Jest to droga nie tylko do zdrowia psychicznego, ale i fizycznego.

  Każdy człowiek powinien ciągle wypracowywać w sobie umiejętność życia szczęśliwie.

Nie możesz dodać komentarza.